Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Metalowe Urodziny – Destroyers / Styxx / Młot Na Czarownice

4 marca 2023 @ 17:00 - 23:30

30zł – 40zł
„ Co dwie pięćdziesiątki, to nie jedna”
Z okazji 50 lat w chaosie Arkadiusz Gęsicki i Marzena Futrzak zapraszają na „50-tkę”!
Zagrają dla Was: Destroyers / Styxx / Młot Na Czarownice!

Młot Na Czarownice to zespół, stylowo i muzycznie nawiązujący głównie do klasyki heavy metalu lat 80, choć można tu usłyszeć również inne wpływy. Ostre riffy i solówki z piekła rodem, przenikliwy wokal wraz z mocnym niczym uderzenia młota, zdecydowanym rytmem tworzą niepowtarzalny klimat. Teksty utworów, których autorem jest wokalista (Dejff), napisane są w języku polskim w nieco guślarskim stylu to opowieści ze szczyptą myśli filozoficznej, ocierające się momentami o okultyzm. Można w nich odnaleźć wiele porównań, ukazujących silny związek człowieka z siłami natury. Myślą przewodnią bywają często motywy mitologiczne oraz ogólnie pojęty dualizm, odwieczna walka żywiołów i wzajemne przenikanie się przeciwieństw. Nazwa zespołu nawiązuje do XV wiecznego podręcznika łowców czarownic, autorstwa dwóch inkwizytorów Heinricha Kramera i Jacoba Sprengera – „Malleus Maleficarum”. Znaczenie nazwy jest przewrotne, ma na celu ukazanie niesprawiedliwości odwiecznego piętnowania ludzi z powodu różnych odmienności, zarówno kulturowych jak i sposobu życia, czy światopoglądu. Od jakiegoś czasu, koncerty MNC coraz bardziej przypominają przedstawienia teatralne, z użyciem różnych rekwizytów, które mają wprowadzać widza/słuchacza w iście diaboliczny nastrój. W nowych utworach również da się usłyszeć pewne zmiany, co może sugerować delikatne odbicie od nurtu hard & heavy. Młot nie jest jednak zespołem patetycznie poważnym, w ich pracy wyczuć można dystans i nieco ironii. Chociaż każdy z muzyków preferuje trochę odmienne gusta to, jak sami siebie określają, są żywiołami, które dopiero po zespoleniu w całość pokazują swoje prawdziwe oblicze. Zespół Młot Na Czarownice pierwsze swoje tchnienie wydał 1 czerwca 2012 roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Wiosną 2013 roku w studiu, Damiana Biernackiego „Demontażownia” „Młoci” rozpoczynają nagrania swojej debiutanckiej płyty „Popioły Wiar”, na której znalazły się utwory takie jak: Napój Głupców, Młot Na Czarownice, Czas Zastygłych Istnień, Horyzonty Niespełnienia, Fantasmagoria, Za Złamany Krzyż, tytułowe – Popioły Wiar, Przedwiosenny Świt, Psy Ogrodnika oraz zamykający płytę numer – Ninja. Po wielu perypetiach, w czerwcu 2015 roku album wychodzi na „światło dzienne”. Wkrótce po wydaniu płyty, zespół rozpoczyna trasę promującą „Popioły Wiar.” Do tej pory Młot Na Czarownice dzielił scenę m.in. z takimi zespołami jak: Hetman, Turbo, Nocny Kochanek, Kat & Roman Kostrzewski, Last Warrior, Mech, Stos, Destroyers i wielu wielu innych. Można też dodać udział w Festiwalach, SDL w Aleksandrowie, V Edycję w Progresji, Helicon Metal Promotions.
Obecny skład zespołu: * Dawid „Dejff” Siwecki – wokal * Krzysztof Kuśmierz – gitara * Dominik Niemirski – bas * Andrzej „Andy” Roczniak – gitara * Paweł Wilcan – perkusja * Marcel Maj – gitarahttps://www.youtube.com/@mncband7361

STYXX heavy metal – Mocno energetyczna grupa z Zagłębia Dąbrowskiego. Mięsiste riffy w starym stylu i teksty w ojczystym języku. Zespół dzielił sceny m.in. z Ceti, Cochise, KSU, Chłopcy z Placu Broni, Lessdress i wieloma innymi na licznych koncertach I festiwalach w całej Polsce.
Mają na swoim koncie dwa wydawnictwa: „ Wilczy Głód” oraz „Internet”
W tym roku obchodzą swoje 10 lecie. Jak zespół może świętować to wydarzenie? Oczywiście koncertami i wydaniem nowego materiału. „Virtualium” to najnowsze wydawnictwo Styxx. Po ostatnich zmianach personalnych. Zespół prezentuje nowe oblicze stylistyczne dochodząc powoli od stricte klasycznego Heavy metalu.
Destroyers
Przez jednych wyśmiewany, przez drugich uwielbiany. Nietrudno się domyślić do jakiej grupy należą solenizanci. Nie mogło być inaczej. Urodzinową imprezę zakończy Destroyers!!! Legenda? Kult? Na pewno jeden z prekursorów heavy metalu w Polsce! Energetyczne, mocno rockandrollowe show, Charakterystyczny wokal Marka Łozy. Teksty, historyczne, ironiczne. Jest ktoś kto nie zna Destroyers? Jeśli to jesteś Ty, to koniecznie musisz ich zobaczyć na żywo w Chorzowskiej Leśniczówce!
4 marca 2023 / Bramka 17:00 / Start 18:00
Bilety: 30 pln  przedsprzedaż /40 pln w dniu koncertu
Bilety dostępne online: https://goout.net/pl/bilety/destroyers+styxx+mlot-na-czarownice/gkkr/

Szczegóły

Data:
4 marca 2023
Godzina:
17:00 - 23:30
Koszt:
30zł – 40zł
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/2iKElkbGN

Miejsce wydarzenia

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Aleja Muzyków 1
Chorzów, Śląskie 41-500 Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia