Burleska w Leśniczówce

Wiele osób kojarzy zapewne jedną z najsłynniejszych, współczesnych popularyzatorek burleski na świecie, Ditę von Teese i jej słynne występy w olbrzymim kieliszku do martini. Burleska swoimi korzeniami sięga lat 20. ubiegłego wieku i pierwotnie wyewoluowała z form sztuki adresowanych do warstw społecznych, których nie było stać było na ekstremalnie wówczas drogie na bilety do teatrów czy opery. W pokazach burleski zawsze obecny był śpiew, taniec, komedia. Nieodłącznie kojarzona jest bogato zdobionymi kostiumami i pięknymi tancerkami pokazującymi swoje wdzięki. Satyryczny charakter pozostał do dzisiejszych czasów, dlatego występy opierają się na motywach dotyczących obecnych trendów w popkulturze, a show najczęściej opowiada jakąś historię, skłania do myślenia, przełamuje tabu i mówi w komiczny sposób o tematach politycznych lub społecznych.

Leśniczówka regularnie gości wspaniałe burleskowe show Fairytale Burlesque Night. Każde z wydarzeń jest niepowtarzalne, zbudowane w okół innej historii i innego motywu przewodniego. Każdorazowo to inne emocje i wrażenia. Wszystko okraszone brokatem i wspaniałym drinkami z naszego baru.

Informacje o najbliższym show znajdziecie na naszej stronie w zakładce wydarzenia oraz na profilu Facebook Fairytale Burlesque Night