Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tribute to Breakout – Dni Polskiego Bluesa 2024

9 lutego @ 20:00

40zł
DNI POLSKIEGO BLUESA obchodzone są między 1 a 9 lutego. W tych dniach, w 1971 roku, zespół “BREAKOUT” nagrywał album „BLUES” – znakomitą pierwszą polską, stricte bluesową płytę. Pomysłodawcą tych Dni jest muzyk Piotr Wałecki.
Jest to swoisty „festiwal” honorujący dokonania polskich artystów, w tym także zespołu “BREAKOUT” i Tadeusza Nalepy. Na finał tych obchodów, 9 lutego br., koncert „Tribute to Breakout” zagra dla Was „ROCKOVER POWER TRIO”, którego Lider i założyciel Robert „Lewy” Lewandowski, jest od kilku lat zaangażowany w popularyzację tego pomysłu, promującego polskiego bluesa.
Robert w latach 2022-2023 jako frontman zespołu „Breakout Night” (obecnie „Break Night”), w ramach obchodów Dni Polskiego Bluesa poprowadzil 3 lutego 2023 r, koncert „Skrzyżowanie Gitar” w Muzeum Polskiego Rocka – Spichlerzu w Jarocinie, z udziałem takich wirtuozów gitary jak: Dariusz Kozakiewicz (nagrał z BREAKOUT w 1971 r. płytę „BLUES”), Jerzy Styczyński, Marek Raduli, Piotr Lekki a także innych znanych muzyków. Tam właśnie była prezentowana m.in. płyta „BLUES”, którą usłyszycie na koncercie 9 lutego.
Trudno byłoby znaleźć fanów dobrego bluesa, którzy nie znają takich utworów jak: “Oni zaraz przyjdą tu”, “Kiedy byłem małym chłopcem”, “Co się stało kwiatom”, „Modlitwa”.
Tym razem będziecie mogli usłyszeć je, ale i wiele innych, w wykonaniu „ROCKOVER POWER TRIO”, w składzie:
• Robert „Lewy” Lewandowski – twórca zespołu w 2015 r.- wokal, gitara – poza pracą na scenie, od prawie 30 lat zajmuje się nauczaniem gry na gitarze w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie. Przez kilkanaście lat pracował także jako redaktor w fachowych pismach muzycznych “Estrada i Studio” oraz “Gitarzysta”, którego był współzałożycielem. Do niedawna także frontman zespołu „Break Night – Tribute to Breakout”.
• Tomek „Zawad” Zawadzki, bas – znakomity showman, udzielający się w rozmaitych projektach muzycznych i kapelach rockowych od wielu lat, m.in. The Bill oraz Caroline & The Lucky Ones, na basie gra żywiołowo z zacięciem wirtuozowskim.
• Andrzej „Budda” Kubacki, bębny – weteran muzycznych scen, grający w przeszłości z wieloma znanymi muzykami i zespołami, m.in. Pod Budą, Nasza Basia Kochana czy Poznakowski Band. Na bębnach gra w sposób pewny i osadzony.
Bilety: 35 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu
GoOut:
https://goout.net/pl/bilety/rockover-power-trio/lgaw/
Drzwi: 19.00
Start koncertu: 20.00
Zapraszamy na solidną dawkę polskiego bluesa!

Szczegóły

Data:
9 lutego
Czas:
20:00
Koszt:
40zł
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://fb.me/e/1Jy9LvcJ8

Miejsce

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Aleja Muzyków 1
Chorzów, Śląskie 41-500 Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
https://lesniczowka.art.pl