Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PRAWDA / SAJGON / CONTRAPUNK

22 grudnia 2023 @ 19:00 - 23:00

50zł – 60zł

SAJGON / PRAWDA / CONTRAPUNKn  w Leśniczówce!

PRAWDA
Wrocławska formacja założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez pierwsze kilkanaście lat funkcjonowania zespół nagrał pięć regularnych albumów, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Prawda w trakcie 29 lat z czego ponad 20 lat na scenie zagrała kilkaset koncertów u boku wielu kapel które były dla nas ważne a niekiedy inspirowały nas swoją twórczością ( Dead Kennedys, Cockney Rejectrs, Hanson Brothers, UK Subs, GBH, Chealsa, Sham 69, Angelic Upstarts czy Vibrators ). Dwukrotnie zaliczony Woodstock na dużej scenie w roku 1999 i 2006 i czterokrotnie też na scenie Pokojowej Wioski Kriszny w 2006, 2014 obchodząc XX Lecie, w 2017 i 2018. Na przełomie czerwca i lipca 2016 w zupełnie nowym odświeżonym składzie zespół rozpoczyna próby i już w październiku wyjeżdża w trasę koncertową która ma zespolić nowy skład a już od połowy następnego roku zaczyna rejestrować materiał na nowy album – pierwszy od 10 lat. To ewenement na skalę tego kraju, zespół w pierwszym roku po reaktywacji zagrał niemal 50 koncertów i nagrał nową płytę. Nie ma odcinania kuponów i odgrzewania starych kotletów. Na dzień dzisiejszy to zupełnie inny niż kiedyś zespół, całkiem nowa energia. Prawda to obecnie jeden z najprężniej działających punk rockowych formacji w kraju. W sierpniu 2023 Prawda wchodzi do studio i zaczyna rejestrować nowy i tym razem zupełnie inny album który ukaże się na początku 2024 roku. Ma być zamknięciem pewnego etapu po 30 latach na scenie i swoistym powrotem do korzeni.
Dyskografia:
1995 „Biologia z drugiej strony”
1998 “Zmierzch”
2001 “Piosenki Poprawne Politycznie”
2005 “Radio Swoboda”
2007 “Dobrzy, brzydcy i źli”
2017 “Chaos In Poland”
2020 “Tu jest …”

SAJGON
zespół punkowy założony w roku 1988 w Wałbrzychu.
W pierwszym składzie Sajgon występował w składzie trzy osobowym :Sławek Trocha- gitara ,wokal , muzyka i teksty ,Marek Niziński-gitara basowa ,wokal ,Grzegorz Kowalski-perkusja.
W tym składzie Sajgon grał do roku 94. Gdzie zadebiutowali na festiwalu w Jarocinie. W tym czasie kapeli udało się zarejestrować kilka sesji nagraniowych oraz zagrać szereg koncertów ,czego efektem była kaseta ” Balanga” w roku 1993. W tym samym roku ,utrwalono także nagrania live, z koncertu w Wałbrzychu , kaseta nosiła tytuł ”Cały Ten Świat” . Rok później przyszedł czas na pierwsze CD Sajgonu
pt .” Sajgolandia” , z której to płyty jeden z numerów okazał się być czołówką , do programu Jurka Owsiaka ” Dziura w Koszu”.
Sajgon ukazał się na wielu składankach.
Jednak rok 94 przynosi nieoczekiwany rozłam w kapeli, czego efektem było 13 lat stagnacji. W roku 2007 udało się reaktywować Sajgon , z czego tylko Wokalista Sławek Trocha pozostał z pierwotnego składu .W składzie czteroosobowym zespół gra na nowo.
Obecnie Sajgon pokazuje się na wielu scenach w Polsce ,festiwale takie jak :
“Rockowisko” ,”Hajnówka”, “Ramona fest”,” ŁapPunka” z którego wydano płytę winylową , “Jzerbejdżan Eko Fest” .”Punk fest w Krakowie . Punk fest Rzeszów” Memoriał Skótera ,Rock nad Legą ,Grenz Rodeo ,Moto Niedźwiedź
To kilk z wielu miejsc gdzie kapelę można było usłyszeć i zobaczyć . Warto jednak wspomnieć o dużej ilości koncertów klubowych .
Obecny skład to:
Sławek “Sajgon” Trocha – gitara ,wokal
Kamil “Doncio” Raróg – gitara basowa
Kamil “Lisu” Lisowski perkusja
W tym składzie nagrano ostatnią płytę pod tytułem „ Zapamiętaj Moje Słowa’’

CONTRAPUNK
Zespół punkrockowy założony w 2015 roku przez Bąbla i Manu. W sierpniu 2016 roku zespół zarejestrował i udostępnił debiutancki album “WSTAŃ” oraz dwa klipy do utworów “Dama” i “Jesteś sam”. Dwa lata później ukazał się drugi krążek “BOJKOT”, a wraz z nim dwa kolejne klipy do tytułowego utworu oraz do kawałka “Contrapunk”. Trzeci i najnowszy krążek “URBAN DETOX” zawiera 10 autorskich utworów i jeden cover a promuje go klip z utworem “Czas pogardy”.
Contrapunk to melodyjne, szybkie granie okraszone ważnymi , życiowymi tekstami zainspirowane skandynawskim trallpunkiem. Aktualny skład to:

Manu-wokal
Bąbel-perkusja
Dziadek-gitara
Maniek-bas
Rysiu-solo


PRZYJMUJEMY REZERWACJE SMS
Przedsprzedaż: 50 PLN na numer 660 475 100 (Miasto /  data / Nazwisko / na ile osób)
Bilety w dniu koncertu: 60 PLN

Szczegóły

Data:
22 grudnia 2023
Godzina:
19:00 - 23:00
Koszt:
50zł – 60zł
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/2I2YlVyPE

Miejsce wydarzenia

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Aleja Muzyków 1
Chorzów, Śląskie 41-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia