Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Michał Stawiński Oberschlesien + Nenufar

22 marca @ 20:00

40zł – 50zł
* MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN – Zespół, który reaktywował się w maju 2019 roku.
Powrócili muzycy ze starego, dobrego składu tj. Adam Jurczyński, Jacek Krok, Tomasz Jagiełowicz i przede wszystkim charyzmatyczny wokalista Michał Stawiński. Formacja ta jest kontynuacją poczynań artystycznych zespołu Oberschlesien sięgających roku 2008.
W roku 2012 zespół dotarł do finału programu „Must be the music – Tylko muzyka”. Podczas rozgrywki finałowej zgromadził największą publiczność w historii programu. Utwór „Jo chca” przygotowany specjalnie na potrzeby programu – cover niemieckiej grupy Rammstein do tej pory jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów wykonywanych przez grupę.
W grudniu 2013 roku ukazał się album studyjny „Oberschlesien I”, a w kwietniu 2015 roku album studyjny „Oberschlesien II”. W roku następnym, efektem współpracy Oberschlesien i Fundacji Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, w związku z trwającym rokiem Żołnierzy Cichociemnych grupa wydała płytę „Cichociemni”. Na płycie poza singlem znajduje się wywiad przeprowadzony przez lidera grupy Michała Stawińskiego z ostatnim żyjącym cichociemnym Aleksandrem Tarnawskim ps. Upłaz.
W lutym 2017 roku ukazała się długo oczekiwana przez fanów płyta CD oraz DVD „Oberschlesien & Adam Sztaba symfonicznie” z orkiestrą Opery Śląskiej. W tym samym roku do zespołu dołączyli Łukasz Sztaba i Tomasz Andrzejewski zastępując Tomasza Jagiełowicza oraz Jacka Kroka. W 2017 roku Zespół, management i ekipa techniczna jednogłośnie zdecydowali o zerwaniu wszelkiej współpracy z perkusistą Marcelem R., którego zastąpił Filip Oczkowski, a grupa zmienia nazwę na NeuOberschlesien. Fani długo nie musieli czekać na nową płytę, ponieważ jeszcze jesienią 2017 roku zespół NeuOberschlesieN wydał album studyjny „N.Os. III”.
Autorem wszystkich tekstów znajdujących się na albumach studyjnych I i II oraz singlach wydanych przez grupę
Oberschlesien, NeuOberschlesieN oraz Michał Stawiński Oberschlesien jest Michał Stawiński.
We wrześniu 2018 roku zespół zawiesił działalność, by w maju 2019 roku mogła nastąpić jego reaktywacja pod szyldem MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN.
Zespół ma na koncie około 1000 zagranych koncertów. Fani mogli usłyszeć grupę na największych festiwalach w Polsce m.in. Jarocin, Woodstock, PolAndRock. Ponadto zespół zaprezentował się dwukrotnie w studio im. Agnieszki Osieckiej.
Grupa zagrała nie tylko na polskich scenach muzycznych, w swoim dorobku ma występy na scenach Anglii, Niemiec, Czech i Słowacji. Zagrali z prawie wszystkimi zespołami, stanowiącymi filar polskiej sceny muzycznej oraz z takimi tuzami sceny zagranicznej jak: Slayer, Kreator, Sabaton, Halloween, Vader, Within Temptation, Prodigy, Sweet Noise, Five Fingers Death Punch, Skindred.
W grudniu 2021 Zespół wydał koncertową płytę CD „Live Explosion Tour”.
Obecnie pracuje nad nowym albumem studyjnym. Póki co światło dzienne ujrzały 3 utwory zapowiadające nowy album – „Fater”, „Trumna” i „Tego tego” (tytuł roboczy…), na koncertach usłyszeć też można „O jeden most za daleko” opowiadający o gen. Sosabowskim.
Skład Zespołu MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN:
Michał Stawiński – wokal
Adam Jurczyński – gitara
Jacek Krok – gitara
„Niespodzianka” – gitara
Jakub Ogrodowicz – perkusja
Krzysztof Sadowski – bas
* NENUFAR to zespół symphonic metalowy założony w lutym 2022r w Bytomiu przez Mariusza Świątczaka, uczestnika XII edycji programu The Voice of Poland oraz przez jego narzeczoną Magdalene Gościcką. Styl, który charakteryzuje Nenufara, to połączenie muzyki symphonic metalowej z elementami goth oraz modern metalu.
Żeński wokal, pełen delikatności i eteryki, spotyka się z męskim growlem i ciężkimi, niskostrojonymi gitarami, tworząc nietuzinkową harmonię dźwięków i brzmienie, którego nie można porównać z żadnym innym zespołem. Mimo tego, że zespół istnieje od niespełna dwóch lat, już może się pochwalić dwoma krążkami: pierwszy to EP “Last Goodbye” wydany w 2022 roku, składający się z trzech kompozycji, a drugi to album “Take The Pain Away” wydany we wrześniu 2023 roku, zawierający 10 kompozycji.
Podczas swojej krótkiej działalności zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów głównie w Polsce. Miał przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak: Closterkeller, Michał Stawiński Oberschlesien, Lyrre czy też Transgresja. W tym roku Nenufar wystąpi na festiwalu Castle Party, gdzie headlinerem będzie Katatonia.
W planach, zgodnie z zapowiedzią zespołu, jest praca nad drugim już albumem, szacowana na 2025/26 rok oraz dalsze koncertowanie w Polsce i w pobliskich krajach.
BILETY: 40/50
Drzwi: 19.00
Start: 20.00

Szczegóły

Data:
22 marca
Godzina:
20:00
Koszt:
40zł – 50zł
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/3wMdOIae5

Miejsce wydarzenia

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Aleja Muzyków 1
Chorzów, Śląskie 41-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia