Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jaguar (40-lecie zespołu)+Prosecutor+JADS

15 marca @ 19:00

40zł – 50zł
Jaguar powstał w Gdańsku w 1984 roku, zadebiutował w tym samym roku na festiwalu w Jarocinie. Udział w tym wydarzeniu zakończył się ogromnym sukcesem grupy, zespół wygrał festiwal.
Rok 1985 to kolejne udane występy w całej Polsce, m.in. ponownie na festiwalu w Jarocinie. W kwietniu 1986 r. Jaguar wystąpił podczas pierwszej Metalmanii w katowickim Spodku, razem z tak znanymi metalowymi zespołami jak choćby: KAT, TURBO, Vader.
Do sukcesów Jaguara należy też zaliczyć wspólne koncerty z TSA, Lady Pank i Dżem. W 1987 roku zespół na wiele lat zawiesił swoją działalność.
W 2022 roku Jaguar wspaniale przyjęty przez publiczność sensacyjnie powrócił do regularnego grania koncertów, i to w niemal oryginalnym składzie z lat 80-tych. Formacja przez minione dwa lata koncertowała m.in. u boku TURBO, Grzegorz Kupczyk & CETI, oraz jako headliner w trakcie licznych muzycznych wydarzeń. Na rok 2024 Jaguar zaplanował wydanie dwóch płyt. Podczas koncertu usłyszycie wszystkie ich najlepsze numery!
__________________________________
Zespół PROSECUTOR powstał w 1988 roku w Bytomiu. W krótkim czasie stworzyliśmy kilka utworów (które potem znalazły się na naszym demo „Desert Of Death”) i rozpoczęliśmy koncerty. Okazało się że nasza muzyka trafia do dużego grona ludzi słuchających muzykę metalową co tylko potwierdziło że to co robimy idzie w dobrym kierunku. Zaczęliśmy pracę nad płytą i jednocześnie nadal koncertowaliśmy. Tworzenie nowych utworów trwało dosyć długo ale w końcu zrobiliśmy dobry materiał. W między czasie zakwalifikowaliśmy się do Jarocina (1992r) na małą scenę gdzie zagraliśmy do ponad dwutysięcznej publiczności. Po powrocie z Jarocina weszliśmy do studia i zarejestrowaliśmy nasze nowe utwory. Tak powstał album „Krew Czarnej Ziemi”. Kolejne koncerty z takimi zespołami jak: Dragon , Destroyers , Pandemonium , Quo Vadis , Mordor czy Pungent Stench, Liers In Wait pokazały że dobrze umocniliśmy się na polskim rynku muzyki metalowej. Po okresie licznych koncertów zaczęliśmy pracę na drugim albumem i gdy materiał był już gotowy niestety ze względów „różnych i nieprzewidzianych” Prosecutor w 1995r zawiesił działalność.
Reaktywacja nastąpiła w 2014r. W lipcu 2016r ukazał się nasz nowy singiel z utworami “Królestwo Złotych Łez” oraz “Trzy Kroki Za Śmiercią”. We wrześniu 2017r ukazała się reedycja „Krew Czarnej Ziemi” na CD wraz z dodatkami live, po czy zagraliśmy sporo koncertów promujących to wydawnictwo. W czerwcu 2019r ukazał się nasz najnowszy album „Sól Życia”. W 2020r mieliśmy zagrać dużą trasę koncertową promującą „Sól Życia” niestety po paru koncertach ogłoszenie pseudo pandemii wstrzymało nasze koncerty. W połowie 2020 odchodzi od nas Forrest. Na jego miejsce we wrześniu 2021r. wchodzi Wojciech Tekieli. Obecnie pracujemy nad utworami na kolejną płytę.
__________________________________
JADS (support)
Początki kapeli sięgają końca mrocznych i jednocześnie szalonych lat 80-tych ubiegłego wieku. Pierwsze próby miały miejsce u ciotki na strychu. Próba zakończyła się sukcesem. Od tego momentu zaczęliśmy szlifować nasze umiejętności -strojenie instrumentów, zgrywanie sekcji, solówki. No i oczywiście tworzyliśmy materiał. Rozpoczął się okres intensywnego rozwoju zespołu. Godziny prób, spotkań, balang, no i wreszcie koncerty. Niestety trwało to krótko i zespół zawiesił działalność. Po kilku latach podjęliśmy próbę reanimacji trupa. Owocem tego trudu była nasza pierwsza płyta pt. “Wojna o Raj”, którą zaczęliśmy promować w sieci oraz dając kilka, a raczej kilkanaście mniejszych tudzież większych koncertów. Prace nad nową płytą pt. “Ostatnie tchnienie” (mamy nadzieję, że to nie proroczy tytuł) z powodzeniem się zakończyły. Serdecznie zachęcamy do posłuchania no i oczywiście nie możemy się już doczekać żeby zaprezentować go Wam na żywo.
Bilety: serwis GoOut

Szczegóły

Data:
15 marca
Godzina:
19:00
Koszt:
40zł – 50zł
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/1efgDwKh2

Miejsce wydarzenia

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Aleja Muzyków 1
Chorzów, Śląskie 41-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia