Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Flapjack – Tribute to Guzik

23 czerwca 2022 @ 20:00 - 23:00

60zł – 70zł

Zapraszamy Was na wyjątkowy koncert FLAPJACK “Tribute to Guzik”, dedykowany pamięci zmarłego w ubiegłym roku wokalisty zespołu, Grzegorza „Guzika’ Guzińskiego.


23.06.2022 | Bramka 19:00 | Start 20:00

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Al. Muzyków 1, Chorzów, Park Śląski

Bilety: 60 zł przedsprzedaż | 70 zł w dniu koncertu
Bilety dostępne online: BILETY

Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta “Litzy” Friedricha i Macieja “Ślimaka” Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek “Hrap-Luck” Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin “Wimek” Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander “Olass” Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz “Guzik” Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.
Flapjack ma w swoim dorobku cztery płyty (“Ruthless Kick”, “Fairplay”, Juicy Planet Eart” i “KeepYourHeads Down”) oraz wiele koncertów i tras koncertowych z zaprzyjaźnionymi zespołami polskiej sceny metalowej, grał również na jednej scenie m.in. z legendarnym Faith No More.
W styczniu 2021 roku zmarł wokalista zespołu, Grzegorz „Guzik’ Guziński, pozostawiając po sobie pustkę w sercach fanów i muzyków, z którymi współpracował.
Chcąc uczcić tego nietuzinkowego artystę, znakomitego tekściarza i muzyka, naszego kolegę i przyjaciela zdecydowaliśmy się na spotkanie się w prawie „oryginalnym” składzie Flapjack by spędzić ze sobą po latach trochę czasu i zrobić “Tribute to Guzik” .
Zrobimy to najgłośniej i najmocniej jak tylko potrafimy!
Czyli po prostu ”Ruthless kick”!

Skład:
Robert “Litza” Friedrich
Maciej “Ślimak” Starosta
Maciej Jahnz
Marcin “Wimek” Wimońć
Michał “Mihau” Kaleciński
Pozycje wokalistów w tym składzie obejmą: J Kroto Cokesky z zespołu Hope oraz Rafał “Hau” Mirocha

Szczegóły

Data:
23 czerwca 2022
Godzina:
20:00 - 23:00
Koszt:
60zł – 70zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,
https://fb.me/e/5liGaToAE

Miejsce wydarzenia

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Aleja Muzyków 1
Chorzów, Śląskie 41-500 Poland
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia