Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Kultury Słowiańskiej: Morhana+Halny+Pandrador+Jarun

18 maja @ 20:00

45zł – 120zł

To już trzecia edycja Festiwalu Kultury Słowiańskiej! Przed Wami na naszej scenie wspaniali artyści i dwa dni pełne wspaniałej muzyki, opowieści i atmosfery. Przybywajcie!

*Morhana jest zespołem, który łączy melodyjność folku z brzmieniem instrumentów klasycznych na surowym fundamencie metalu. Inspiracją dla zespołu jest szeroko pojęty folklor – ten rodzimy, ale również kultura irlandzka, bretońska i skandynawska. W tekstach często pojawiają się bohaterowie mitów rodzimowierczych, bogowie skandynawskich sag, stwory z legend, transcendentalizm. Ta tematyka bywa czasem przełamywana utworami typu “drinking songs”, które są odskocznią dla poważnych tematów podejmowanych przez zespół. Mnogość inspiracji sprawia, że muzyka Morhany jest zróżnicowana.
*Halny – zespół powstał w 2015 roku w Opolu i od tamtej pory raczy nas swoim spojrzeniem na metal. Jest to organiczny, melodyjny black metal z interesującymi elementami folku. Zespół zaprezentuje materiał ze swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego „Zawrat”, który ukazał się 22 marca 2024.
*Pandrador – death metalowa rzeszowska formacja założona w 2015. Muzyka jaką wykonuje zespół to szybki, brutalny, techniczny death metal z tekstami oscylującymi wokół tematyki nordyckiej.
*Jarun rozpoczął swoje istnienie w 2008. Początkowo wykonywał muzykę bardzo mocno zainspirowaną szeroko pojętym folkiem, z wykorzystaniem tradycyjnych, ludowych instrumentów. Dziś grupa z powodzeniem łączy folkowe wpływy i fascynację naturą z black metalowym chłodem, nie zapominając przy tym o technice i brutalności.
19:00 Bramka
20:00 Start
BILETY: serwis GoOut

Szczegóły

Data:
18 maja
Godzina:
20:00
Koszt:
45zł – 120zł
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/3vjrz7Z9k

Miejsce wydarzenia

Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
Aleja Muzyków 1
Chorzów, Śląskie 41-500 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia